my styling work

úterý 12. června 2012

strom z Jihlavy 2012

Několik obrázků z dema konaného v rámci jihlavské národní výstavy. Tvaroval jsem skvěle zapěstovanou domácí pinus sylvestris. Poměrně zajímavý a ne úplně jednoduchý materiál mne celkem prověřil. Výsledek ostatně můžete posoudit na přiložených fotkách. Velký dík patří mým skvělým bonsajovým sousedům za "půjčení" rostliny a Liboru Slatinkovi za naprosto skvělou asistenci při samotném demu!

výchozí rostlina - levobok

výchozí rostlina - zepředu
budoucí pohledová strana

a ještě jednou trochu pootočená
úvod
založení šari na kmeni
čištění a plamená konzervace nově založeného šari
mordovačka ohýbačka vylýkované a nadrátované časti kmene - rostlinu je potřeba zkompaktnit a založit hlavní dynamickou linii kmene
fixace ohybu pomocí napínacího drátu
fórky
tvarování koruny, dolní větev byla odstraněna - nezapadala do celkové kompozice, která by tak působila příliš mohutně
ladění detailů, a magický světelný dotyk :)
výsledek...
...dynamická kaskáda s nově založenou lehkou korunkou, strhla se diskuze kolem pohledové strany, ale mě se nejvíce zamlouvá tato.

2 komentáře:

  1. Přemýšlím, jak to půjde zasadit a mám to o to horší, že neholduju skořápkám. Ale mám už nápad, inspirace je přímo na fotkách. Hodily by se rozměry stávající misky. Možná to probereme na nějaké akci u Tebe.

    OdpovědětSmazat
  2. obrovská pochvala pane mistr, gratulace!!!! Pro mě perfektně odvedená práce bez jediné chybičky. A co se týče pohledovky tak o tom jsme spolu mluvily a jsme na stejné vlně. Prostě super práce a kytka :-)

    OdpovědětSmazat